Yemek: Dünyadaki En Özel 5 Restoran

0
87

Yemek olmazsa olmazımız ve biz de yine bir yemek yazısıyla karşınızdayız. Yemek yemek için restoranlar bir numaralı tercihimiz oluyor. Özellikle özel bir gün veya bir kutlama varsa mutlaka restoran tercihimiz oluyor. Peki en özel ve kimine de ilginç gelebilecek restoranları merak ettiniz mi? Merak edilecek bir şey değil gibi dursa da duyduktan sonra bir merak kaplıyor doğrusu.

Öyle restoranlar var ki sadece bir masası var. İflas etmiyorlar ama çok kazanmadıkları da kesin. Kimi restoran ise deniz altında hizmet sunuyor. Bir gün yolunuz düşerse mutlaka denemeniz gereken yerler bu restoranlar. Şimdi sıralamamıza geçelim…

Mesa 1, Meksika

https ___ bloglar-images

Sadece Tek Masası Olan Restoran

Meksika’daki Mesa 1’de sadece bir masa var ve akşamları bir grup oturuyor. Özel W Punta de Mita beldesinde bulunan, iki ila 18 kişi için masanızı rezerve edebilirsiniz.

Masayı ayırtmak için yeterince şanslıysanız (çok uzun bir bekleme hattıyla karşılaşacaksınız), kişi başına 300 ABD Doları, ayrıca yedi kişilik bir menü için 200 ABD Doları tutarında bir rezervasyon ücreti ödemeniz gerekeceğini unutmayın. Yemek yemek hiç bu kadar zor olmamıştı.

Ithaa Denizaltı, Maldivler

b2bab9fd-79b2-4435-e299-0390705ec466

Denizin Altında Restoran

Hint Okyanusu’ndaki deniz seviyesinden 16 feet’in altında bir mesafede bulunan bu camla kaplı harika, damak için olduğu kadar gözler için de hoş.

Restoran, gecelik 14’ten fazla kişiyi ağırlayamaz. Bu şanslı birkaç kişi, özel menüden baharatlı deniz salyangozu ve dana bonfile yerken, 180 derece mercan resifleri ve köpekbalıkları manzarasına sahip olma şansına sahip. Yemek yemek hiç bu kadar boğucu olmamıştı.

La Mesita de Almanza, Arjantin

La-Mesita-de-Almanza

Dünyanın Bir Ucundaki Restoran

Bu 18 koltuklu restoranda yemek yemek kesinlikle en kolay şey değil. Öncelikle, Güney Amerika’nın en güney ucu olan Arjantin’deki Tierra del Fuego adasında yer almaktadır. Dünyanın sonu olarak adlandırılan adaya bile ulaşmak inanılmaz derecede zor.

Ayrıca, restoran haftanın çoğu için tam anlamıyla kapalı ve herhangi bir telefon görüşmeleri genellikle cevapsız kalıyor. Ancak orada yemek için yeterince şanslıysanız, söylentiler, gezegendeki en iyi deniz ürünlerinin bir kısmının orada servis edildiğini söylüyor. Yemek yemek hiç bu kadar uzak olmamıştı.

Damon Baehrel, ABD

2-IMG_2759-lg

Her Şeyin Organik Olduğu Restoran

Bu restoran, Damon Baehrel ve karısının evinde, bodrum katında. Kesin olarak konum, New York’un Coxsackie kentinde bulunan Earlton mezrasında.

Damon, restoranda kullanılan çam unu, meşe palamudu yağı ve sirke gibi tüm malzemeleri doğrudan 12 dönümlük mülkünden aldığını iddia ediyor. Deniz ürünleri ve etler, komşu bir organik hayvan çiftliğinden elde ediliyor.

Bu 16 koltuklu restoran hakkında daha etkileyici olanı gülünç bir şekilde bekleyen bir bekleme listesine sahip olmasıdır. Bazı raporlar, bekleme listesinin 5 ila 10 yıl arasında olduğunu belirtiyor. Ne olursa olsun, 50’den fazla ülkeden insanlar son birkaç yılda Damon’un yemeğini tatmak için Earlton, New York’a gitti. Yemek yemek hiç bu kadar doğal olmamıştı.

Mirazur, Fransa

Mirazur-menton-e1564145864974

Dünyanın En İyi Restoranı

Çok uzun zaman önce, Mirazur, Singapur’daki Dünyanın En İyi 50 Restoranının düzenlediği bir ödül töreninde dünyanın en iyi restoranı olarak sınıflandırıldı.

Fransız Rivierası’ndaki bu görkemli yemek havyar kreması ile kendi bahçesinden toplanmış tuzlu pancar da dahil olmak üzere bir dizi yemeği için övgüyle bahsedildi. Mirazur ile ilgili tek kötü şey, çok az sayıda seçilmiş müşterinin, restoranın “her gün” insanları çok iyi karşılamadığı için bu yemeklerin tadını çıkarabilmesi.

Yemek hayatımızın vazgeçilmezi fakat bu restoranlarda yemek yiyebilmek oldukça zor. Ya çok uzaklara gitmelisiniz ya da çok fazla beklemelisiniz. En iyisi biz çok uzaklara gitmeden ve çok beklemeden bir restorana yemek yemeye gidelim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here