En İlginç Gaflar

0
143

Türk televizyon tarihinde bir çok ilginç sahnelerle karşılaştık. Unutamadıklarımız da oldu, unutmak istediklerimiz de. Biz de sizler için derlediğimiz en ilginç gaflar yazımızla karşınızdayız. Umarız ki keyif alırsınız…

Ersin İmer: “Hepinize donsuz geceler diliyorum”

O ekranların en ilginç hava durumu sunucularından biriydi. Hava sıcaklıklarının eksi derecelere düştüğü bir kış gecesi sunumunu bitirirken muzip bir gülümsemeyle “hepinize donsuz geceler dilerim sayın seyirciler” dedi ve o anda hayatı değişti.

Kurduğu bu cümle ertesi gün her yerde haber oldu. Ersin İmer, bu olaydan sonra hava durumu sunuculuğundan alınıp masa başı bir göreve verildi ve başına gelen bu durumun üzüntüsüne kapılan İmer, felç geçirdikten sonra 61 yaşındayken hayata veda etti.

“Abi ben de Türk’üm”

Show TV’de Acun Ilıcalının “Acun Firarda”da sunucu olduğu zamanlar. Acun Ilıcalı bir Avrupa kentindeki barda önüne gelen kıza sarkıntılık eden genci kameralara göstererek: “Görüyorsunuz sayın seyirciler, magandalık sadece Türkler’e özgü bir durum değil. Avrupa’da da pek çok maganda var” der. Delikanlı mikrofonun üzerindeki Show TV logosunu fark edip, Acun’un yanına yaklaşır ve “Abi ben de Türk’üm” diyerek olaya son noktayı koyar.

Hugo ve Tolga Abi

Çocukların oldukça sevdiği “Hugo ve Tolga Abi” adlı interaktif televizyon oyununda yaşanan ilginç olay da zamanında izleyenleri (özellikle de çocukları) hayrete düşürmüştü. Yarışma sonucu düşük puan alıp kaybeden çocuk ve Tolga Abi arasında geçen diyalog şöyle gerçekleşmişti:
+Yarışmacı: Ben böyle yarışmanın a..na koyayım”
-Tolga Garipoğlu: Ama nasıl konuşuyorsun sen böyle bakayım? 60 milyon seni izliyor şu anda.
+Yarışmacı: 60 milyonun da a..na koyayım!..”

Bu olayla ilgili görüntüler mevcut değil, bir efsane mi yoksa gerçek mi bilemiyoruz.

Demet Akbağ: “Ordu’nun Çocukları”

Türkiye’nin komik ve başarılı sinema sanatçılarından Demet Akbağ, Beyaz Show’a konuk olarak katılır. Programda rol aldığı “O… Çocukları” adlı filmi hakkında konuşulurken, filmin isminde geçen “O…” kelimesinin açılımını canlı yayında söyleyemeyince film birden kopar ve bir anda ağzından “Ordu’nun çocukları” cümlesi çıkan Demet Akbağ, yaptığı hatanın farkına varınca neye uğradığına bir hayli şaşırıyor. Orduluların tepki göstermesi üzerine, Akbağ ardından bir açıklama yaparak tüm Ordulular’dan özür diledi.

Halit Kıvanç: ” İstanbul’un en eski anıtlarından Ajda Pekkan”

Aralarında birçok ünlünün de bulunduğu önemli bir gecede, Halit Kıvanç sahneye Ajda Pekkan’ı takdim ederken ”Evet şimdi de huzurlarınıza İstanbul’un en eski anıtlarından birini, Ajda Pekkan’ı çağırıyorum” diyerek gafın kralını yapmıştı.

Emrah: “Mozart Türkiye’ye gelse konserine mutlaka giderim”

Bir röportaj sırasında Emrah’ın sarf ettiği “Mozart dinlemiyorum ama Türkiye’ye gelirse konserine mutlaka giderim..” sözleri izleyenleri oldukça şaşırtmıştı. Bilindiği üzere klasik Batı Müziği’nin, en üretken ve en etkili bestekârlarından biri olan Wolfgang Amadeus Mozart, 5 Aralık 1791’de Viyana’da ölmüştü.

İzzet Yıldızhan: “Fransızlar’ın çocukları bile Fransızca konuşuyor”

İzzet Yıldızhan’ın bir program esnasında söylediği cümle de uzun süre gündemde kaldı. “Fransızlar amma kültürlü, ufacık çocukları bile Fransızca konuşuyor” diyerek Yıldızhan kültürümüze kültür katmayı becerebilmiş bir sanatçımızdır.

Vj Bülent: “Merhaba, Alparslan Bey”

Kral Tv Müzik Ödüllerinde Vj Bülent’in sunuma girişi büyük bir gafla sonuçlanmıştı.
+VJ Bülent: Evet, şu anda yanımızda Alparslan Bey var, biraz kendinizi tanıtır mısınız Alparslan Bey?
– Alparslan Bey: Ben Özhan Canaydın, Galatasaray Başkanı’yım…

Hülya Avşar: “Botoks, götoks yaptırmadım”

Hülya Avşar Bikini

Hülya Avşar’a gençliğini neye borçlu olduğu sorusu soruluyor ve Hülya Avşar da ortamın samimiyetinden olsa gerek arkadaş arasında kullandığı benzetmeyi ağzından kaçırıyor: “Botoks, götoks”.

SÜLEYMAN DEMİREL

Kendisinin ne kadar büyük bir laf cambazı olduğunu söylemeye gerek yok. Süleyman Demirel’in söylediği hiçbir şey gaf değildir, gayet bilinçli bir şekilde söylenmiştir.

Türkiye’de petrol vardı da, tankerlerin hortumuna ağzımızı dayayarak biz mi içtik?

Biz kışın Bulgaristan’dan doğal gaz alıyoruz yazın onlar veriyor.

Ege bir Yunan gölü değildir, Ege bir Türk gölü de değilidir. Binaenaleyh Ege bir göl değildir.

Ya neresini sıksaydım? ( Halkın tepkisine rağmen İngiltere Dış İşleri Temsilcisi’nin elini sıktığı zaman gazetecilerin sorularına karşılık verdiği cevaptır.)

Türk siyasetinde ciddiyeti bitiren komik gaflar

TANSU ÇİLLER

Türk siyasetinde ciddiyeti bitiren komik gaflar

Cenab-ı Allah’ı size emanet ediyorum.

Samsun mitinginde: “Futbol takımınızı Birinci Lig’e çıkarayım mı?” (Sorun Samsunspor’un zaten Birinci Lig’de olmasıdır.)

Mübarek kurban şeker bayramınız kutlu olsun.

Trabzon’u Akdeniz’in incisi yapacağım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here